Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 12 December 2018r. jest to 346 dzień roku. Do końca roku pozostało 19 dni. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

10 lat pomagają i integrują

2017-12-04 13:28:30 (komentarzy: 0, wyświetleń: 805)

Poleć na:          

Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy - Ośrodek Rehabilitacyjno - Kulturalny w Drawsku Pomorskim obchodził w minioną środę (29.11.2017 r.) wyjątkowy jubileusz. Mija 10 lat od powstania placówki, która wspiera osoby niepełnosprawne w aktywizacji życiowej, zdobywaniu nowych umiejętności i integracji społecznej. Uroczystość odbyła się na deskach Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, a uczestniczyli w niej podopieczni ośrodka wraz z bliskimi, terapeuci oraz zaprzyjaźnieni goście z lokalnych instytucji.
Gratulacje kierownictwu, pracownikom i podopiecznym złożyło wielu zaproszonych gości. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wyraził pełne uznanie i wdzięczność za serce oraz pracę na rzecz drugiego człowieka. Ciepłe słowo dla wszystkich miał także Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko.
Przez historię Domu i jego działalność wszystkich zebranych przeprowadził okolicznościowy film i artystyczne prezentacje jego uczestników. Z pewnością wzruszające były występy najważniejszych osób, czyli podopiecznych ośrodka, którzy wspominali swoje pierwsze dni w placówce oraz opowiedzieli o zajęciach i wyjazdach, w których chętnie biorą udział.
- W imieniu całej społeczności Domu pragnę wyrazić podziękowanie dla wszystkich osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością i złożyły nam życzenia w tak ważnej chwili, jaką były obchody 10-lecia naszego Domu - mówi Joanna Orzepowska, Kierownik ośrodka.
Obecnie w zajęciach wspierająco - aktywizacyjnych Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy - Ośrodka Rehabilitacyjno - Kulturalnego w Drawsku Pomorskim i jego filii w Złocieńcu uczestniczy 55 osób z terenu powiatu drawskiego. Działalność placówki ukierunkowana jest na organizowanie lokalnej sieci wsparcia dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i opiekunów. Ma na celu wyposażenie podopiecznych w wiedzę i umiejętności z zakresu zaradności oraz samodzielności życiowej. To wielowymiarowa pomoc, której celem jest podniesienie jakości życia i zapobieganie izolacji społecznej.

INFO: [Powiat Drawski]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ