Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 17 July 2018r. jest to 198 dzień roku. Do końca roku pozostało 167 dni. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

55-lat Nadleśnictwa Drawsko

2017-09-26 11:48:58 (komentarzy: 0, wyświetleń: 854)

Poleć na:          

Z okazji nadania Sztandaru dla Nadleśnictwa Drawsko, związanego z obchodami 55 - lecia Nadleśnictwa w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim przygotowujemy kolejny Piknik Leśny ( pierwszy odbył się w roku 2014). Wspólnie z nami w organizację wydarzenia zaangażowali się leśnicy i pracownicy firm związanych z lasami i przemysłem drzewnym, a dzięki temu mogliśmy przygotować naprawdę wiele niecodziennych atrakcji. Pamiętając o tym, jakim zainteresowaniem i zaciekawieniem mieszkańców cieszyły się zawody drwali, organizujemy je ponownie, a dodatkowo także pokaz pracy harwestera – najciekawszej maszyny do prac leśnych. To wszystko rozpocznie się po godzinie 15-tej.
Wcześniej ( 10.00) leśnicy wezmą udział we mszy świętej w kościele p.w. ZPNJCh oraz w uroczystym przekazaniu sztandaru już przed sceną w Parku Chopina ( 12.00).
Oprócz wystawy i pokazu pracy sprzętu do prac leśnych, będzie także wystawa pojazdów wojskowych, wystawa łowiecka, myśliwska, wystawa Klubu Strzeleckiego starego sprzętu leśnego, warsztaty przyrodniczoleśne i ekologiczne, itp.
Wiele niespodzianek przygotowano dla najmłodszych mieszkańców. Oprócz zabawnego przedstawienia na scenie i dmuchanych zjeżdżalni będą też interesujące zajęcia warsztatowe i zabawy integracyjne. Dorośli mieszkańcy samodzielnie będą mogli wykonać ozdoby i stroiki z naturalnych darów lasu.
Dla smakoszy przygotowano myśliwski bigos, zupę gulaszową oraz wiele innych potraw z dziczyzny - degustacja tych smakołyków również w godzinach popołudniowych. Gmina Drawsko Pomorskie obfituje w piękne lasy, a w nich (o tej porze roku) jak zawsze urodzaj na grzyby. Właśnie grzyby oraz żurawina i jagody znajdą się w farszu przepysznych bułeczek i bochenków tradycyjnego chleba przygotowywanych na warsztatach. Każdy może przyjść i własnoręcznie przygotować sobie wieloziarnisty chlebek z kiełbaską z dziczyzny czy drożdżowe bułeczki z jagodami. Podobne warsztaty przygotowywaliśmy kilka lat temu na dożynkach w Konotopie i każdy kto tam był, na pewno pamięta ten wszechobecny zapach wypiekanego chleba.
Podczas pikniku na scenie pojawi się zespół trębaczy myśliwskich, orkiestra dęta z Drawska Pomorskiego, a całe popołudnie czas umilać gościom będzie Bartłomiej Michalczyk z zespołem „Nieobecni”. Na placu pojawią się namioty Nadleśnictwa oraz firm związanych z lasami i przemysłem drzewnym oraz wielu innych wystawców. Nie zabraknie też ogródków piwnych i smakołyków z grilla.
Mamy nadzieję, że wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Drawsko przybliżymy nieco wiedzę w tematyce leśnej oraz o samym Polskim Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe, zarówno dorosłym jak i najmłodszym mieszkańcom Drawska Pomorskiego i okolic.

Serdecznie zapraszamy !

Tekst i zdjęcia: Nadleśnictwo Drawsko oraz Ośrodek Kultury Drawsko Pomorskie.

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ