Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 25 June 2019r. jest to 176 dzień roku. Do końca roku pozostało 189 dni. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Drogi Zbyszku, mam pytania...

2018-10-11 08:31:28 (komentarzy: 0, wyświetleń: 4370)

Poleć na:          

(MATERIAŁ SPONSOROWANY Sfinansowano ze środków KWW NASZE DRAWSKO)

Doskonale zdajesz sobie sprawę, dlaczego startuję na stanowisko burmistrza Drawska Pomorskiego. Jeden z tych powodów dotyczy bezpośrednio Twojej osoby. Nie spodziewałem się, że będziesz na tyle bezczelny, startując w wyborach wobec wiedzy jaką o Tobie i Twojej działalności ma Centralne Biuro Antykorupcyjne, prokuratura i moja skromna osoba.

Mając tak ciężkie zarzuty, nie masz honoru i wstydu stojąc ponownie przed wyborcami. Nie masz też odwagi, żeby w końcu powiedzieć prawdę. Prawdę o tym, jak sobie z urzędu burmistrza Naszego Drawska zrobiłeś miejsce do budowania oligarchicznego układu w stylu Rosji Władka Putina.
Układ, który stworzyłeś skrzywdził wielu ludzi, wykorzystywałeś środki publiczne na swoje zachcianki i budowanie kapitału politycznego. Najdroższą z Twoich zachcianek było „promowanie się” przez klub MKS DRAWA. Spowodowałeś patologiczny system finansowania, dzięki któremu transferowałeś ogromne środki publiczne do wybranych osób. Skutecznie przez lata wykorzystałeś do tego zwykłego człowieka, który nie do końca rozumiał, że był Twoim narzędziem w tym korupcyjnym układzie.

Twoje marzenia budowania II-go ligowej drużyny piłkarskiej doprowadziły do problemów finansowych wielu przedsiębiorców i ogromnego zadłużenia gminy. Doszło do tego, że przeciętni piłkarze ze Szczecina i innych miast opłacani byli z pieniędzy publicznych w kwotach 30-50 tysięcy miesięcznie, to stanowiło największe obciążenie budżetu klubu. W czasach „świetności” klub kosztował Nasze Drawsko prawie 1 milion złotych rocznie.
Zrozum człowieku, że zniszczyłeś sport w Naszym Drawsku już w momencie, kiedy drawskich piłkarzy wyrzuciłeś na ławkę rezerwowych, a dokonywałeś transferów przepłacanych zawodników. W Drawie zawodnik drużyny seniorów pierwszego składu dostawał 4.000 zł miesięcznie i wiele innych dodatków – hotele, dojazdy, paliwo, sprzęt sportowy, obozy. To było bardzo dużo, ponieważ w pierwszej lidze, dużo lepsi zawodnicy zarabiali około 2.000 zł miesięcznie. Chętnie przypomnę Ci z kim, kiedy i jak te transfery załatwiałeś.
Lekko można przyjąć, że MKS DRAWA kosztowała podatników drawskich 5 milionów złotych w ostatnich latach istnienia, nie licząc utrzymania obiektów sportowych. Z tej kwoty niewielka część była wykorzystana dla potrzeb szkolenia dzieci i młodzieży. 5 milionów złotych można było wydać na:

 • 20 boisk wielofunkcyjnych dla dzieci młodzieży, albo
 • 100 placów zabaw, albo
 • mały basen, albo cokolwiek innego co zostałoby w Naszym Drawsku.

Do tych 5 milionów złotych należy doliczyć wszystkie umorzenia podatków jakich dokonałeś na wniosek wybranych firm. Tu dojdzie kolejny 1 mln złotych tylko za lata 2011-2015. Są to środki, które nie wpłynęły do budżetu gminy z wiadomych powodów.
Mówiąc o MKS DRAWA jako stowarzyszeniu, które miało realizować zadania publiczne rozwoju kultury fizycznej dzieci młodzieży, trzeba powiedzieć, że dzieci i młodzież skorzystały z tych środków może w 5% z całej wartości dotacji i innych wpływów do klubu. Ich uprawianie piłki nożnej było możliwe głównie dzięki wsparciu rodziców.
Ujawniliśmy 821 sztuk sfałszowanych faktur za towary i usługi, które nigdy nie zostały przekazane lub wykonane na rzecz klubu MKS DRAWA. Między innymi:

 • zakup komputerów i programów, których nigdy w kubie nie było, a zakup ich był dokonany w nieistniejącej firmie,
 • zakup fikcyjnych usług transportowych, gdzie wykonawca do dzisiaj nie jest w stanie wskazać, gdzie jeździł,
 • zakup paliwa do kosiarki za kilkadziesiąt tysięcy złotych,
 • zakup sprzętu treningowego, którego nigdy nie widzieli, ani trenerzy, ani zawodnicy, ani rodzice.

Ilość zakupionego sprzętu była tak ogromna, że można byłoby ubrać każdego mieszkańca Drawska Pomorskiego dodając każdemu worek piłek.
Zbyszku, czy Ty naprawdę myślisz, że ludzie w Naszym Drawsku są tak naiwni, że dadzą się nabrać na Twoją niewinność? Wszyscy już wiedzą, co znaczy Twoje poklepywanie po plecach jak mówisz im: mój przyjacielu, a w nieodległym czasie pokazujesz im jak masz drugiego człowieka za nic.
Znam wiele przypadków Twoich relacji z mieszkańcami, którzy odważyli się powiedzieć co o Tobie myślą, a zaraz po tym, zwalczałeś ich z nienawiścią traktując jak śmiertelnych wrogów. Uciekałeś się do wszelkich metod i z użyciem całego układu, aby pokazać im jak „wielki” i „potężny” jesteś.
Według opinii wielu ludzi, Twój ojciec był bardzo porządnym i przyzwoitym człowiekiem. Tak mówią ludzie, którzy bardzo dobrze znali Twojego ojca, a Ty ich dzisiaj niszczysz. Według nich jesteś dzisiaj kimś, kto nie zasługuje na to, żeby nosić jego nazwisko.

Dzisiaj rozpoczynasz inaugurację swojej porażki. Wmówiłeś swoim kandydatom do Rady Miasta, że jesteś niewinny i jak to się wszystko dobrze wyjaśni. Dobrze wiesz, jak jest i jak długo będzie trwało to wyjaśnianie. Na tyle długo, żebyś mógł wystartować w tych wyborach.
Oszukujesz siebie, swoich kandydatów i mieszkańców. W związku z tym mam do Ciebie kilka pytań:

 1. Czy żałujesz tego, co zrobiłeś wielu drawskim przedsiębiorcom?
 2. Czy dumny jesteś z tego, że wykorzystałeś dzieci i młodzież wmawiając wszystkim, że rozwijasz ich kulturę fizyczną, uzasadniając tym samym swoje fantazje o II lidze piłkarskiej?
 3. Czy nie żal Ci emerytów i działkowców Naszego Drawska?
 4. Czy nie wstyd Ci, kiedy dzisiaj patrzysz drugiemu człowiekowi w oczy, któremu coś obiecałeś, a tego nie zrobiłeś?
 5. Jak mogłeś zadłużyć gminę na blisko 40.000.000,00 złotych?
 6. Czy dalej uważasz, że byłeś dobrym człowiekiem i burmistrzem?

Jeżeli tak, to JAK DŁUGO JESZCZE TAK DASZ RADĘ?

Z poważaniem - Wojciech Jan Kowalczyk - kandydat na burmistrza Drawska Pomorskiego, kandydat do Rady Miasta Drawsko Pomorskie okręg nr 13.

 

Sfinansowano ze środków KWW NASZE DRAWSKO.

(MAGAZYN DRAWSKI NIE ODPOWIADA I NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI za materiały nadesłane przez komitety wyborcze )

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ