Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 27 June 2019r. jest to 178 dzień roku. Do końca roku pozostało 187 dni. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Gdyńskie UFO i Jezioro Tajemnic (cz.1)

2018-07-23 15:45:00 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1270)

Poleć na:          

To najpilniej strzeżony sekret w Polsce. Do dziś nie wiadomo co w latach pięćdziesiątych rozbiło się w gdyńskim basenie portowym. Zrządzeniem losu temat trafił również do Ekipy Akcji „Jezioro Tajemnic”. Jest nowy trop w tej bezprecedensowej sprawie. Prowadzi na Pojezierze Drawskie!

Motywem przewodnim ostatniej Nocy Muzeów w Gdyni była inwazja kosmitów na Ziemię. Wszystkie gdyńskie instytucje biorące udział w akcji połączył wspólny motyw poszukiwania tropów rozbitego statku UFO. W ten sposób Gdynia, podobnie jak dużo wcześniej powiat drawski (sprawa zatopionego w jeziorze Drawsko U-Boota), wykorzystała do promocji miejską legendę, w której tkwi spore ziarno prawdy. Temat ten zaistniał w Akcji Jezioro Tajemnic za sprawą prelekcji Jerzego Janczukowicza, wygłoszonej podczas ostatniej konferencji popularnonaukowej „Jezioro Tajemnic”, która odbyła się w lutym br. w Czaplinku. Piszemy o tym teraz, z okazji „Światowego Dnia UFO”, który przypadał 2 lipca.

Gdyńskie UFO to prawdziwe wydarzenie, o którym pisała ówczesna prasa. 21 stycznia 1959 roku podczas sztormu z nieba spadł płonący, czerwonej barwy obiekt. Zatonął w basenie portowym przy Nabrzeżu Polskim. Według różnych relacji, obiekt ten rozbił się o taflę wody, po czym został wydobyty przez wojsko i Urząd Bezpieczeństwa, a następnie wywieziony w nieznanym kierunku. Wokół tego zdarzenia narosło mnóstwo legend, do których postanowili nawiązać organizatorzy Nocy Muzeów. Co najbardziej intrygujące, na plaży miejskiej dzień po katastrofie widziano tajemniczą, wycieńczoną sześciopalczastą istotę, która miała później zakończyć życie na stole operacyjnym w jednym z trójmiejskich szpitali (nie wiadomo w którym).

Kilka miesięcy temu, bo w lutym br., temat zaistniał w Czaplinku. Okazało się, że uczestnik Akcji „Jezioro Tajemnic” Jerzy Janczukowicz, legenda polskich poszukiwań podwodnych, był w tamtym czasie proszony o udział w poszukiwaniach zatopionego UFO.

Co zobaczył? O tym w drugiej części artykułu.
C.D.N.

Tekst i zdjęcia: [jeziorotajemnic.pl]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ