Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 21 May 2018r. jest to 141 dzień roku. Do końca roku pozostało 224 dni. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Integracja po góralsku

2017-09-06 16:43:41 (komentarzy: 0, wyświetleń: 652)

Poleć na:          

W ostatni dzień sierpnia br. nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim odbyło się integracyjne spotkanie środowiskowych domów samopomocy z okazji dorocznego „Dnia Pieczonego Ziemniaka”.
Spotkanie to, organizowane przez Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy Ośrodek Rehabilitacyjno- Kulturalny w Drawsku Pomorskim, jest cykliczną imprezą kończącą lato. Każdego roku impreza ma inny motyw przewodni. W tym roku były nim góry i górale.
Do „Bacówki u Sławka” (stanica Skiff SLALOM) zawitali, pięknie przebrani po góralsku, podopieczni domów w Wałczu, Klępczewie, Krzęcinie, Drawnie, mieszkańcy domu pomocy społecznej w Darskowie oraz uczestnicy powiatowego domu samopomocy w Drawsku Pomorskim i filii w Złocieńcu.
Gości powitał Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy na góralską nutę. W imprezie uczestniczyła również Janina Jung - członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Jolanta Banaszek i Joanna Kołodziejska z Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Henryk Andrałojć, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim Alicja Krycka- Sumińska wraz z Iwoną Joeks- Budzyńską, Dyrektor Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim Magda Madalińska, DyrektorDomu Pomocy Społecznej w Darskowie Wioletta Smolich oraz przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Drawsku Pomorskim.
W konwencję spotkania wprowadził zespół „Drawskie Słowiki” i „20 Plus Vat”, śpiewając ludowe przyśpiewki góralskie. Uczestnicy zaprezentowali rewię podhalańskiego folku, na męskich spodniach i koszulach widniały parzenice, kobiety zaś prezentowały chusty i piękne czerwone korale. Śpiewano „góralu, czy ci nie żal...”, „hej górol, se jo górol...” i odtańczono Hajduka! Prezentację podhalańskich tańców i śpiewu wzbogaciły iście zbójeckie konkurencje, jak wbijanie gwoździ na czas, rzut podkową i obieranie ziemniaków. Można było również samodzielnie wykonać rękodzieło artystyczne, posmakować tradycyjnych wiejskich przysmaków - sera, smalcu, małosolnych ogórków, wędzonej kiełbasy, pieczonych ziemniaków i chleba.
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólną zabawę, do przyszłego roku, Hej!

INFO: [Powiat Drawski]

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r
Pożar w Wierzchowie 2017r
Magiczna Podróż

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ