Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 20 January 2018r. jest to 20 dzień roku. Do końca roku pozostało 345 dni. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Jest praca w Jankowie. „Abek” szuka chętnych

2017-09-06 16:38:06 (komentarzy: 0, wyświetleń: 3588)

Poleć na:          

Zarząd Powiatu Drawskiego wizytował dzisiaj (06.09.2017r.) firmę „Abek” Sp. z o.o. w Jankowie koło Drawska Pomorskiego. Firma od ręki zatrudni osiemdziesięciu pracowników produkcyjnych. Cały czas zaprasza chętnych.
Jak poinformował Edmund Heise, Prezes Firmy, w chwili obecnej przedsiębiorstwo zatrudnia osoby z Drawska Pomorskiego i okolicznych miejscowości, do 25 kilometrów od siedziby zakładu. To jednak ciągle zbyt mało. „Abek” zajmuje się produkcją chusteczek nawilżanych dla dzieci i gospodarstwa domowego. Rok temu, na starcie, zakład zatrudnił 40 osób. Docelowo zakład będzie potrzebował nawet 400 pracowników. „Abek” zamierza rozwijać swoją produkcję, stąd stale zwiększające się zapotrzebowanie na ręce do pracy.
Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, wraz z Wicestarostą Jackiem Kozłowskim, Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Januszem Garbaczem oraz Członkiem Zarządu Janiną Jung podczas zwiedzania zakładu zapoznali się ze szczegółami prowadzonej działalności oraz barierami rozwojowymi. Jedną z bolączek są parametry drogi dojazdowej, po której jeżdżą samochody ciężarowe (tiry) z dostawami. Aby zakład nadal się rozwijał, konieczna jest jej modernizacja i rozbudowa.
Abek Spółka z o.o. z siedzibą w Jankowie, zajmuje się produkcją środków higienicznych, a w szczególności nawilżanych chusteczek dla odbiorców w Polsce i za granicą. Jej popularne produkty są dostarczane do największych dystrybutorów w Polsce i w Europie, w tym znanych sieci dyskontowych. Oprócz w miarę lekkiej pracy w dobrych warunkach i przyjaznej atmosferze, zatrudnieni mogą liczyć na stabilne zatrudnienie na umowę o pracę. Pensja zawsze jest wypłacana na czas, a dojeżdżający w ramach rekompensaty mogą spodziewać się bonusów przy każdej wypłacie. Najlepsi awansują i zwiększają swoje zarobki. Z funduszu socjalnego organizowane są różnego rodzaju imprezy, przynajmniej trzy razy w roku. Pracownicy otrzymują także paczki świąteczne.
Zatrudnienie, po krótkim przyuczeniu gwarantowanych przez kierownictwo zakładu, znajdują głównie pracownicy produkcyjni przy taśmie oraz pakowacze. Firma pracuje na trzy zmiany, przez pięć dni w tygodniu.
Spółka skorzystała - jako jeden z trzech zakładów z powiatu drawskiego - z dofinansowania unijnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 6,4 mln zł na pierwszy etap związany z utworzeniem innowacyjnego zakładu produkcji chusteczek nawilżanych w Jankowie. Całkowita wartość inwestycji wynosi 14,2 mln zł.
Chętni do pracy mogą się kontaktować bezpośrednio z firmą ABEK pod nr tel. 91 886 54 27.

INFO [Powiat Drawski]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje kontoPolecane foto-galerie:

Pożar w Wierzchowie 2017r
Magiczna Podróż
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
55 lat Nadleśnictwo Drawsko 2017r.
DRAGON 17 Odwrót
Boże Ciało w Drawsku Pomorskim 2017r.
V Manewry Ratownicze Czaplinek 2017r.

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ