Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 19 March 2019r. jest to 78 dzień roku. Do końca roku pozostało 287 dni. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Koncert "Tanecznie przez wieki"

2018-05-03 19:30:07 (komentarzy: 0, wyświetleń: 869)

Poleć na:          

W niedzielne popołudnie (29.04.2018r.) w sali kinowej drawskiego centrum kultury zabrzmiały taneczne rytmy z różnych stron świata. Koncertem pt. „Tanecznie przez wieki" uczczono Międzynarodowy Dnia Tańca.
W pierwszej części koncertu widzowie obejrzeli występ zespołu tańca flamenco z Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, który obchodził jubileusz 5-lecia działalności. Panie tańczyły w przepięknych strojach i do niezwykłej muzyki, pokazując charakter tego ognistego tańca. Instruktorem grupy jest pani Irena Osoś.

W drugiej części koncertu zaprezentowali się goście z Niemiec: zespoły tańca orientalnego z Bad Bramstedt i Kiel. Widzowie mieli okazję obejrzeć w ich wykonaniu: taniec brzucha, taniec ze świecami, taniec klasyczny, tango oraz taniec cygański w wykonaniu Agaty Schuster. Oprócz gości na scenie pojawiły się wszystkie zespoły taneczne działające w Ośrodku Kultury: Rytmik, którego instruktorem jest Renata Żołądkiewicz, zespół tańca towarzyskiego Rytm prowadzony przez Martę oraz Sławka Zębałów, Młodszaki (maluszki), Młodszaki grupa II oraz zespół tańca nowoczesnego, których instruktorem jest Marta Wendykowska. Były też zespoły ludowe: Diabazik i Diabaz (instruktor Jolanta Parol), który wyjątkowo na tę okazję zmienił swój charakter, gdyż mogliśmy zobaczyć go jako grupę teatralną w scenkach Bartosza Kowalczyka.

Przepiękne stroje, muzyka i wykonanie sprawiły, że widownia nie szczędziła wykonawcom braw.

Tekst i zdjęcia: [Ośrodek Kultury Drawsko Pomorskie]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ