Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 27 June 2019r. jest to 178 dzień roku. Do końca roku pozostało 187 dni. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Konwent starosty, wójta, burmistrzów

2019-04-02 09:13:53 (komentarzy: 0, wyświetleń: 543)

Poleć na:          

W piątek 29 marca 2019 roku w Drawsku Pomorskim odbył się Konwent starosty, wójta, burmistrzów powiatu drawskiego. Na zaproszenie starosty drawskiego Stanisława Cybuli udział w konwencie wzięli: wójt Wierzchowa – Jan Szewczyk, burmistrz Drawska Pomorskiego – Krzysztof Czerwiński, burmistrz Czaplinka – Marcin Naruszewicz, burmistrz Złocieńca – Krzysztof Zacharzewski, burmistrz Kalisza Pomorskiego – Janusz Garbacz.

W roli prelegentów wystąpili:dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych – Zbigniew Kot, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Henryk Andrałojć, z- ca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim- Andrzej Podolak, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów – Mirosław Szulist, prezes PKS-u – Mirosław Stołowski, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu – Agnieszka Brzeźniakiewicz oraz Powiatowy Inspektor Weterynarii- Tadeusz Klima.

Obrady otworzył starosta drawski, który przedstawił wszystkim zebranym program konwentu, po czym wspólnie z etatowym członkiem zarządu - Waldemarem Włodarczykiem przeszli do omawiania tematów.
W pierwszej części konwentu jego uczestnicy zajęli się tematyką dotyczącą realizacji inwestycji drogowych w 2019 roku oraz bieżącym remontem dróg, transportem publicznym, bezrobociem i sytuacją na rynku pracy, współorganizacją imprez z gminami w tym współorganizacją tegorocznego powiatowego święta plonów, wynikami kontroli bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną na terenie powiatu w roku 2018, sprawą produkcji i przetwórstwa mięsnego w podmiotach nadzorowanych przez Inspekcję Weterynaryjną oraz problemem ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu drawskiego w szczególności związaną z planowaniem dotacji ochrony przeciwpożarowej, potrzebą wymiany samochodów ratowniczo- gaśniczych i potrzebami zakupów ubrań specjalnych i obuwia dla komendy PSP w Drawsku Pomorskim.

W drugiej części konwentu omówione zostały tematy dotyczące współpracy służb powiatowych z urzędami gmin w zakresie udostępniania danych z EGB, propozycji utworzenia powiatowego schroniska dla zwierząt, siedziby i działalności Państwowej Straży Rybackiej w powiecie, koordynacji kształcenia specjalnego i ogólnodostępnego dzieci i młodzieży w powiece.

INFO: [Powiat Drawski] Tekst: Agnieszka Brzeźniakiewicz

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ