Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 25 February 2018r. jest to 56 dzień roku. Do końca roku pozostało 309 dni. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Listopadowe zmagania siłaczy

2017-11-18 20:34:12 (komentarzy: 0, wyświetleń: 479)

Poleć na:          

W dniu 04 listopada w Złotoryi odbywał się Puchar Europy Federacji WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc. Do zmagań przystąpiło ponad 100 zawodników z Europy wśród których nie zabrakło reprezentanta ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo a był nim jak mawiają koledzy klubowi "człowiek ze stali" liczący sobie ponad 60 lat Leszek Pasieka. Po wielu godzinach rywalizacji lżejszych i młodszych kategorii przyszła kolej na kategorię weteranów powyżej 60 lat. Pomimo dużej konkurencji Leszek Pasieka rozprawia sie z rywalami, zdobywa pierwsze miejsce z zaliczonym ciężarem 175 kg. Puchar Europy Federacji WRPF trafia do reprezentanta S.S.S.Rufian Jankowo.
Tydzień później 11.11.2017 r. w miejscowości Krzywiń odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Krzywiń w wyciskaniu sztangi leżąc, Drawsko Pomorskie reprezentowali Mateusz Rufkiewicz i Krzysztof Tyrański ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe do 18 lat i powyżej 18 lat. W drugiej kategorii bardzo udany występ zanotował Mateusz Rufkiewicz. Drawski as wyciskania utarł nosa cięższym zawodnikom zaliczając 180 kg , to był największy ciężar jaki został wyciśnięty na zawodach, dzięki temu Mateusz zdobywa pierwsze miejsce i dodatkowo otrzymuje puchar wójta za największy wyciśnięty ciężar. Z kolei Krzysztof Tyrański po po bardzo emocjonującej walce zalicza ciężar 147,5 kg i zajmuje dobre piąte miejsce.
Cieszy dobra forma siłaczy ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian, Zawodnicy w tym roku maja jeszcze w planie udział w zawodami w Policach w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbędą sie już 25 listopada.i w najważniejszej imprezie tego roku w Mistrzostwach Świata Federacji WPA w trójboju siłowym , wyciskaniu sztangi leżąci w martwym ciągu które odbędą sie w Siedlcach w dniach 29 listopad - 03 grudzień. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia, Udział zawodników S.S.S.Rufian w Mistrzostwach Świata jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Drawsko Pomorskie oraz sponsorów: Edmunda Olesińskiego, Piotra Płażalskiego, Renaty Sulia- Skórki, Sylwestra Kmiecika, Krzysztofa Kalinowskiego, Krzysztofa Kuligi, Michała Husakowskiego oraz pomocy Krzysztofa Kośmińskiego.

Tekst i zdjęcia: [Rufi]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Pożar w Wierzchowie 2017r
Magiczna Podróż
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
55 lat Nadleśnictwo Drawsko 2017r.
DRAGON 17 Odwrót
Boże Ciało w Drawsku Pomorskim 2017r.
V Manewry Ratownicze Czaplinek 2017r.

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ