Medical Team poszerza horyzonty - Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych
 
 

Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 16 August 2018r. jest to 228 dzień roku. Do końca roku pozostało 137 dni. Imieniny: Joachima, Nory, Stefana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia

 

Medical Team poszerza horyzonty

2018-02-08 10:09:48 (komentarzy: 0, wyświetleń: 366)

Poleć na:          

We wtorek 6 lutego 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu kaliscy Licealiści z grupy Medical Team Kalisz Pomorski wraz z opiekunem, ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy Karolem Kaliną, przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas drugich oddziałów gimnazjalnych.
W szkoleniu wzięło udział około 50 uczniów, którzy dowiedzieli się jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym – może uratować życie! Szkolenie trwało ponad dwie godziny. Gimnazjaliści zobaczyli m.in. jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową u osób dorosłych, tamować krwotoki zewnętrzne, opatrywać złamania otwarte, co robić gdy do oka dostanie się ciało obce, jak zareagować w razie ataku epilepsji.

Licealiści pojechali do Recza w następującym składzie: Wiktoria Bagrowska, Malwina Nowakowska, Aleksandra Ramza, Karolina Budnicka, Natalia Kopczyk, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Hope, Weronika Bania i Agnieszka Reczko.
Warto wspomnieć, że Medical Team Kalisz Pomorski mógł rozwinąć działalność na szerszą skalę i rozpocząć szkolenie z prawdziwego zdarzenia nie tylko dzięki zaangażowaniu młodzieży i jej opiekuna, ale też dzięki wsparciu Zarządu Powiatu Drawskiego w ramach projektu „Szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie powiatu drawskiego”.

INFO: [Powiat Drawski]

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Polecane foto-galerie:

Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ