Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 20 January 2018r. jest to 20 dzień roku. Do końca roku pozostało 345 dni. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Naprawdę NOWY rok szkolny

2017-09-01 09:55:26 (komentarzy: 0, wyświetleń: 736)

Poleć na:          

Odnowione korytarze, aula z prawdziwego zdarzenia i ledy w szkole. Oraz drugie życie tchnięte w budynek internatu, w którym każdy pokój ma własną łazienkę, a siedzibę znajdują aż trzy instytucje. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Gen Wł. Andersa w Złocieńcu kończy przygotowania do roku szkolnego 2017-2018.
Czas wakacji został jak zwykle wykorzystany do przeprowadzenia prac inwestycyjnych. Zarówno w placówce przy ulicy Okrzei, jak i w internacie przy ulicy I Dywizji Wojska Polskiego są one na ukończeniu. W dniu 30 sierpnia 2017 roku Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Wicestarosta Jacek Kozłowski wizytowali inwestycje realizowane przez powiat drawski w grodzie nad Drawą i Wąsawą.
Co zrobiono? W szkole pomalowano ściany i sufity w korytarzu I piętra, gdzie wprowadzono nową kolorystykę. Oświetlenie zostało wymienione na bardzo oszczędne. W szkolnej auli wycyklinowano starą drewnianą podłogę, przeprowadzono także lifting umeblowania. Z kasy Powiatu Drawskiego wydatkowano na ten cel ok 60 000 zł.
Gruntowną metamorfozę przeszedł budynek internatu szkolnego. Mieszkający tam uczniowie uzyskali dostęp do indywidualnych łazienek. Wymieniono też podłogi i drzwi, a ściany i sufity zostały wygładzone i pomalowane. Dzięki dobrej współpracy z Zakładem Ciepłownictwa, tuż przed sezonem grzewczym internat uzyskał dostęp do miejskiej sieci grzewczej.
To nie koniec. Od tego roku szkolnego budynek internatu został bowiem całkowicie zagospodarowany. Od kilku lat na parterze mieści się filia Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno – Kulturalnego. Na I piętrze działa zmodernizowany internat oraz schronisko. Od września 2017 r. II piętro internatu wykorzystywane będzie na potrzeby Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych z siedzibą w Bobrowie. Tu również część pokoi wyposażona została w łazienki. Wydatkowano na ten cel łączną kwotę ok. 150 000 zł.
W oględzinach udział brała również Dyrektor ZSP Beata Miszewska-Kozłowska oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Mirosław Szulist.

INFO: [Powiat Drawski]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje kontoPolecane foto-galerie:

Pożar w Wierzchowie 2017r
Magiczna Podróż
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
55 lat Nadleśnictwo Drawsko 2017r.
DRAGON 17 Odwrót
Boże Ciało w Drawsku Pomorskim 2017r.
V Manewry Ratownicze Czaplinek 2017r.

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ