Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 12 December 2018r. jest to 346 dzień roku. Do końca roku pozostało 19 dni. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Nr 28/2017r.

2017-11-02 10:48:54 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1077)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy, dobór materiałów do tego numeru Biuletynu Starosty narzucił się sam. Najważniejszymi informacjami są tu wydarzenia dotyczące rozwoju powiatowej edukacji. Dodajmy – rozwoju „pod wiatr”, bo rozwoju pomimo niekorzystnych warunków demograficznych.
I tak, nadal rośnie powiatowa jednostka mająca siedzibę w Bobrowie (s. 2). Zespół Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych jest już największą jednostką oświatową w naszym budżecie. Potrzebny jej był kolejny internat wraz z salami dydaktycznymi. Miejsce znalazło się na jednym z pięter budynku internatu ZSP w Złocieńcu. Przy okazji gruntownie zmodernizowano sam internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie np. pokoje mają swoje łazienki.
Nadal prowadzone są prace modernizacyjne w naszej ostoi zawodowców, czyli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim (s. 7). Wszystko tam zmierza w kierunku jak najwierniejszego odtworzenia rzeczywistych warunków panujących w prawdziwej pracy.
Jeżeli chodzi o inwestycje, trudno nie pochwalić się największą dotacją na remont pojedynczego obiektu, jaką kiedykolwiek otrzymał Powiat Drawski (s. 1). To prawie 2 miliony złotych na modernizację Domu Pomocy Społecznej w Darskowie. Te olbrzymie pieniądze pozwolą przeobrazić to miejsce w prawdziwy Dom, o standardach XXI wieku, nie pozbawiając go jednocześnie zabytkowego ducha.
Powiat oczywiście nie tylko inwestycjami stoi, lecz przede wszystkim ludźmi. Wielu z nich łza w oku zakręciła się, gdy powracali do dawno przerwanych rozmów podczas obchodów półwiecza LO w Czaplinku (s. 4), czy niezwykłego jubileuszu 70-cio lecia Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Drawsku Pomorskim (s. 6). To były naprawdę wzruszające chwile.
Zadowolenia ze swoich dzieł i tylko miłych wspomnień życzy

Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński.

LINK do POBRANIA - TUTAJ.

REKLAMA:

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ