Nr 29/2017r. - Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych
 
 

Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 16 August 2018r. jest to 228 dzień roku. Do końca roku pozostało 137 dni. Imieniny: Joachima, Nory, Stefana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia

 

Nr 29/2017r.

2017-12-04 10:52:01 (komentarzy: 0, wyświetleń: 878)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy. Przed Wami świąteczny numer Biuletynu Starosty. Czas bardzo szybko mija. Z poniedziałku nie wiadomo kiedy robi się piątek. Mam wrażenie, że dopiero co był poprzedni grudzień. Znacie to uczucie? Tak jest wówczas, gdy dużo się dzieje.
Niedawno przypomniał mi o tym Facebook w tzw. "wspomnieniu". Otóż dokładnie rok temu były pierwsze przymiarki i rekonesans w sąsiedniej gminie, gdzie zastanawialiśmy się, czy warto otworzyć Warsztat Terapii Zajęciowej.
Doszliśmy do wniosku, że tak. Kosztowało to setki godzin pracy różnych osób, a także wiele nerwów. Z jakim skutkiem? Po roku, od 1 grudnia 2017 r., Powiat Drawski otwiera Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czaplinku. Wszystkim, którzy pomogli, pomagają i pracują na rzecz tego dzieła składam serdeczne podziękowania.
Takich przedsięwzięć jest znacznie więcej i każde z nich wymaga podobnych poświęceń. Z tego między innymi powodu - realizacji różnorodnych inwestycji - budżet powiatu "wystrzelił" i przekroczył historyczne 80 milionów zł (str. 3, art. poniżej). Sporo zawdzięczamy m.in. "Kontraktowi samorządowemu".
Dzięki niemu będą nie tylko nowe inwestycje materialne (np. pracownie zawodowe), ale także inwestycje w ludzi, którzy zdobędą nowe kwalifikacje (s. 2). Oczywiście ludzie muszą jeździć po dobrych drogach, stąd cieszy szansa na dofinasowanie, o której napisaliśmy na str. 5 ("Miliony w drodze").
Wracając do rocznic: od dwóch lat działa nieodpłatna pomoc prawna. Pierwszego stycznia 2016 roku utworzyłem punkty w Czaplinku przy ul. Wałeckiej 57 oraz w Drawsku Pomorskim, w siedzibie Starostwa. Niedawno wraz z Zarządem Powiatu sprawdzałem, czy praca idzie jak należy (s. 5). Częściowo pomoc ta jest realizowana przez prawników z organizacji pozarządowej, którą powiat wyłonił w konkursie ofert. Jak Powiat Drawski organizuje konkursy dla stowarzyszeń? Staram się to wyjaśnić w cyklu felietonów. Pierwszy odcinek już w tym numerze, na str. 14.
Życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. I oby czas tak szybko nie uciekał.

Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński

LINK do POBRANIA - TUTAJ

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Polecane foto-galerie:

Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ