Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 20 January 2019r. jest to 20 dzień roku. Do końca roku pozostało 345 dni. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Nr 29/2017r.

2017-12-04 10:52:01 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1096)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy. Przed Wami świąteczny numer Biuletynu Starosty. Czas bardzo szybko mija. Z poniedziałku nie wiadomo kiedy robi się piątek. Mam wrażenie, że dopiero co był poprzedni grudzień. Znacie to uczucie? Tak jest wówczas, gdy dużo się dzieje.
Niedawno przypomniał mi o tym Facebook w tzw. "wspomnieniu". Otóż dokładnie rok temu były pierwsze przymiarki i rekonesans w sąsiedniej gminie, gdzie zastanawialiśmy się, czy warto otworzyć Warsztat Terapii Zajęciowej.
Doszliśmy do wniosku, że tak. Kosztowało to setki godzin pracy różnych osób, a także wiele nerwów. Z jakim skutkiem? Po roku, od 1 grudnia 2017 r., Powiat Drawski otwiera Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czaplinku. Wszystkim, którzy pomogli, pomagają i pracują na rzecz tego dzieła składam serdeczne podziękowania.
Takich przedsięwzięć jest znacznie więcej i każde z nich wymaga podobnych poświęceń. Z tego między innymi powodu - realizacji różnorodnych inwestycji - budżet powiatu "wystrzelił" i przekroczył historyczne 80 milionów zł (str. 3, art. poniżej). Sporo zawdzięczamy m.in. "Kontraktowi samorządowemu".
Dzięki niemu będą nie tylko nowe inwestycje materialne (np. pracownie zawodowe), ale także inwestycje w ludzi, którzy zdobędą nowe kwalifikacje (s. 2). Oczywiście ludzie muszą jeździć po dobrych drogach, stąd cieszy szansa na dofinasowanie, o której napisaliśmy na str. 5 ("Miliony w drodze").
Wracając do rocznic: od dwóch lat działa nieodpłatna pomoc prawna. Pierwszego stycznia 2016 roku utworzyłem punkty w Czaplinku przy ul. Wałeckiej 57 oraz w Drawsku Pomorskim, w siedzibie Starostwa. Niedawno wraz z Zarządem Powiatu sprawdzałem, czy praca idzie jak należy (s. 5). Częściowo pomoc ta jest realizowana przez prawników z organizacji pozarządowej, którą powiat wyłonił w konkursie ofert. Jak Powiat Drawski organizuje konkursy dla stowarzyszeń? Staram się to wyjaśnić w cyklu felietonów. Pierwszy odcinek już w tym numerze, na str. 14.
Życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. I oby czas tak szybko nie uciekał.

Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński

LINK do POBRANIA - TUTAJ

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ