Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 19 March 2019r. jest to 78 dzień roku. Do końca roku pozostało 287 dni. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Nr 32/2018r.

2018-03-02 11:03:27 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1013)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy - „Solidarność - to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie. A więc nigdy: jeden przeciw drugiemu, jedni przeciw drugim”. To słowa Jana Pawła II wypowiedziane 12 czerwca 1987 rok w Gdańsku. Dlaczego je przytaczam?
Owe słowa Papieża, a także sugestia Zasłużonego dla Powiatu Eugeniusza Piecewicza (dobrze pamietającego tamte czasy) stały się dla Zarządu Powiatu Drawskiego inspiracją do opatrzenia roku 2018 hasłem ,,Powiat Drawski Powiatem Solidarności”. Łączymy je przede wszystkim z tegorocznymi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - bo to właśnie solidarność ludzi i ich czynów przez lata doprowadziła nas do prawdziwej wolności. Ale nie tylko.
Wydaje się bowiem, że dziś słowa te mają dodatkowy wymiar, drugie dno. Pełniąc swoją funkcję spotykam wielu ludzi. Każdy z nich ma swój stosunek do rzeczywistości, każdy na swój sposób przeżywa emocje. Często rozmawiamy, nie jak starosta z mieszkańcem, lecz jak Polak z Polakiem. I te właśnie rozmowy są najcenniejsze.

Co z nich wynika? Odnoszę wrażenie, że występuje pewien przesyt złych emocji, które nieustannie sączą media. Większość serwisów informacyjnych zaczyna się od katastrofy (najlepiej z ofiarami), wiedzie nas poprzez różnego rodzaju okrucieństwa, tragedie i mowę nienawiści, a kończy na kłótniach polityków i sztucznie wywoływanych konfliktach, które nikomu nie są potrzebne. Od nich naprawdę nie żyje się lepiej.
W ten sposób powstaje, i jak się wydaje - jest lansowany, obraz skłóconego narodu. Pod wpływem tego, co pokazuje się w telewizji, serdeczni sąsiedzi odkopują w sobie pokłady niedobrych emocji. Wiem, że o poglądy potrafi się nawet pokłócić rodzina przy wigilijnym stole. Tymczasem…
Tymczasem to nie ci w telewizji, ale to my budujemy Polskę. Tu i teraz. Ja, ty, a także mój i twój sąsiad. Solidarnie, ramię w ramię. Nigdy jeden przeciw drugiemu. Nigdy jedni przeciw drugim.
Z tych rozważań płynie pewna refleksja. Warto czasem odciąć media, wyłączyć telewizor i Internet. Wyjść z rodziną na spacer i zwyczajnie pogadać z sąsiadem. Sąsiad zawsze jest „pod ręką”. I nigdy nie wiadomo, kiedy będzie potrzebny.

Niech rok 2018, a nawet następne, dla Powiatu Drawskiego będzie świętem ludzkiej Solidarności.

Ze zwykłym ludzkim pozdrowieniem - Starosta Drawski, Stanisław Kuczyński.

Link do pobrania - TUTAJ.

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ