Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 19 March 2019r. jest to 78 dzień roku. Do końca roku pozostało 287 dni. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Nr 34/2018r.

2018-05-11 12:42:04 (komentarzy: 0, wyświetleń: 764)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy. W lutym br. opublikowałem na stronie internetowej powiatu serię czterech artykułów dotyczących sytuacji szkół w powiecie drawskim. Sytuacji delikatnie mówiąc nieciekawej. Przyczyną jest brak dzieci, a konsekwencją – brak pieniędzy na dalsze utrzymanie szkół w takim stanie, jak obecnie. Jedynie szkoła średnia w Kaliszu Pomorskim utrzymuje status quo, walcząc z trendem demograficznym w iście ekwilibrystycznym (i godnym naśladowania) stylu.

Dziś w Biuletynie Starosty publikuję piątą część tego cyklu, począwszy od pierwszej strony, z dokończeniem na str. 10 -11. Dotyczy ona Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych z siedzibą w Bobrowie oraz podległymi jednostkami w kilku już gminach powiatu. Placówka zajmuje się bardzo trudną pracą z osobami niepełnosprawnymi, głównie dziećmi. I funkcjonuje rewelacyjnie. W krótkim czasie stała się główną pozycją w subwencji oświatowej powiatu. W artykule zdradzamy, jak do tego doszło.
Tymczasem wiosna na całego. Do starostwa jak co roku przyleciał bocian (s. 16), GUS opublikował zestawienie liczby ludności (nadal dzieci nie widać), a ja mam swoje na ten temat refleksje.

Pamiętacie sławne słowa pochodzącego z Nigerii posła Johna Godsona?
Apeluję do Polaków, abyśmy się nie bali mieć więcej dzieci. Mam cztery wspaniałych dzieci. Jeżeli możesz mieć jedno dziecko, możesz też mieć dwójka. A jeżeli możesz mieć dwójka, też możesz mieć trójka. Ja zrobiłem swoje.
Pan poseł został za te kilka zdań zwycięzcą plebiscytu Srebrnousty w 2011 roku (nagrodę przyznała Radiowa Trójka - za najbardziej zaskakującą, oryginalną i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej).
Z danych GUS wynika, że w województwie zachodniopomorskim od 2010 roku liczba ludności stale spada. W naszym powiecie także. Kilka lat temu mieliśmy ponad 60 tysięcy mieszkańców. Dziś gmina Czaplinek ma ich 11 968, Drawsko Pomorskie 16 252, Ostrowice 2512, Wierzchowo 4311, Kalisz Pomorski 7 397, a Złocieniec 15 289. Razem: 57 729.
I to jest główna przyczyna kłopotów szkół. Zatem, drodzy mieszkańcy, do dzieła. Ja zrobiłem swoje.

Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński

LINK do pobrania - TUTAJ.

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ