Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 24 May 2019r. jest to 144 dzień roku. Do końca roku pozostało 221 dni. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Nr 35/2018r.

2018-06-14 17:13:16 (komentarzy: 0, wyświetleń: 719)

Poleć na:          

Drodzy Czytelnicy, czy mamy coś naprawdę naszego? Coś, co wyróżnia nasz region i powiat od innych? Z pewnością jedną z takich rzeczy jest lokalna kuchnia. Z tego powodu postanowiliśmy wydać drugą część książki zawierającej Wasze przepisy - „Powiat Drawski smakuje inaczej”. Na promocji w Drawskim Centrum Kultury obecna była m.in. Grażyna Gaja Kuroń (s. 11), córka legendarnego Jacka Kuronia i uczestniczka jednego ze znanych programów kulinarnych.

W tym numerze warto zwrócić uwagę również na artykuł dotyczący zakupu nowych autobusów do złocienieckiego PKS-u (s. 2). Wydaje mi się, że wiele osób dawno już straciło nadzieję na zmianę. Tymczasem na naszych drogach pojawiają się ekologiczne, luksusowe pojazdy.
Po raz drugi zrealizowaliśmy „RDM” – Regionalny Dzień Młodzieży (s. 14). Tym razem w Złocieńcu (w ub. roku w Drawsku Pom.). Była tam nie tylko młodzież, bo na imprezie bawiły się całe rodziny.
Warto przy tej okazji zwrócić uwagę, że młodzi interesują się nie tylko życiem duchowym, ale także jak najbardziej przyziemną przeszłością. Tak było podczas spotkań z historią, które organizuje niestrudzony jej popularyzator Wiesław Piotrowski (s. 5).
Zachęcam również do lektury artykułu o pierwszych w Polsce zajęciach Programu Ryboterapii (s 7). Co prawda terapia zwierzętami, z użyciem np. psów, czy kotów, jest już znana. Ale jak zaprząc do tego ryby? To dopiero ciekawe!
Polecam też sprawdzić, co takiego szykujemy dla wsparcia rodzin, a w szczególności dzieci z różnego rodzaju problemami (s. 6).

Interesującej lektury i dużo słońca w czerwcu, życzy Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński.

Link do pobrania TUTAJ.

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ