O cyberprzemocy i uzależnieniu od sieci internetowej ... - Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych
 
 

Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 16 August 2018r. jest to 228 dzień roku. Do końca roku pozostało 137 dni. Imieniny: Joachima, Nory, Stefana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia

 

O cyberprzemocy i uzależnieniu od sieci internetowej ...

2018-02-09 13:47:03 (komentarzy: 0, wyświetleń: 468)

Poleć na:          

W dniach od 5 do 9 lutego 2018 r. młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pom. przeszkoliła wszystkich uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim w zakresie uzależnień od sieci internetowej oraz cyberprzemocy. Akcja została przeprowadzona w ramach współpracy między szkołami.

Prelekcję z wykorzystaniem multimediów przygotowała Marlena Otłowska, opiekunka Samorządu Uczniowskiego w Liceum. Prelekcję przygotowano zgodnie z kuratoryjnymi priorytetami i zaplanowanymi zadaniami Samorządu na bieżący rok, dotyczącymi bezpiecznego korzystania młodzieży szkolnej z urządzeń mobilnych oraz profilaktyki edukacji w cyfrowej rzeczywistości. W prezentacji wykorzystano materiały z konferencji „Dzieci i młodzież w sieci”, przygotowanej przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, a także treści dostępne w specjalistycznej prasie i Internecie.

Na wyznaczonych lekcjach nauczycielka wraz z grupą uczniów, Dominiką Ostrowską, Sarą Kaczmarek, Martą Przybysz, Kacprem Soroko i Wiktorem Papisem, spotkała się z gimnazjalistami, by omówić ważne zagadnienia cyberprzemocy i cybernałogów. Licealiści podzielili się swoją wiedzą oraz złymi i dobrymi doświadczeniami w korzystaniu z sieci internetowej. Zwrócili uwagę na takie zagrożenia internetowe jak niebezpieczne treści, np. pornografia, rasizm, zażywanie narkotyków, skrajne odchudzanie oraz niebezpieczne kontakty i działania. Akcent położono także na coraz bardziej powszechną agresję w sieci i metody obrony przed nią, a także na skutki uzależnienia od Facebooka, przyczyny tego zjawiska, zasady bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych i zalecenia, jak się bronić przed siecioholizmem w postaci „FACEBOOKOWEJ KURACJI ODWYKOWEJ”.
Po wysłuchaniu prezentacji licealiści i gimnazjaliści mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami i dotychczasowymi doświadczeniami jako młodzi cybernauci – już bardziej świadomi zagrożeń we współczesnym świecie.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego z drawskiego Liceum wraz z Dyrektorem składają serdeczne podziękowania Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim Małgorzacie Zawile, za umożliwienie ćwiczenia przez młodzież umiejętności występowania przed audytorium oraz realizacji zaplanowanych zadań Samorządu.

INFO: [Powiat Drawski]

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto

Polecane foto-galerie:

Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r
Dzieci Witają Wiosnę 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ