Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 20 January 2019r. jest to 20 dzień roku. Do końca roku pozostało 345 dni. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

O cyberprzemocy i uzależnieniu od sieci internetowej ...

2018-02-09 13:47:03 (komentarzy: 0, wyświetleń: 610)

Poleć na:          

W dniach od 5 do 9 lutego 2018 r. młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pom. przeszkoliła wszystkich uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim w zakresie uzależnień od sieci internetowej oraz cyberprzemocy. Akcja została przeprowadzona w ramach współpracy między szkołami.

Prelekcję z wykorzystaniem multimediów przygotowała Marlena Otłowska, opiekunka Samorządu Uczniowskiego w Liceum. Prelekcję przygotowano zgodnie z kuratoryjnymi priorytetami i zaplanowanymi zadaniami Samorządu na bieżący rok, dotyczącymi bezpiecznego korzystania młodzieży szkolnej z urządzeń mobilnych oraz profilaktyki edukacji w cyfrowej rzeczywistości. W prezentacji wykorzystano materiały z konferencji „Dzieci i młodzież w sieci”, przygotowanej przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, a także treści dostępne w specjalistycznej prasie i Internecie.

Na wyznaczonych lekcjach nauczycielka wraz z grupą uczniów, Dominiką Ostrowską, Sarą Kaczmarek, Martą Przybysz, Kacprem Soroko i Wiktorem Papisem, spotkała się z gimnazjalistami, by omówić ważne zagadnienia cyberprzemocy i cybernałogów. Licealiści podzielili się swoją wiedzą oraz złymi i dobrymi doświadczeniami w korzystaniu z sieci internetowej. Zwrócili uwagę na takie zagrożenia internetowe jak niebezpieczne treści, np. pornografia, rasizm, zażywanie narkotyków, skrajne odchudzanie oraz niebezpieczne kontakty i działania. Akcent położono także na coraz bardziej powszechną agresję w sieci i metody obrony przed nią, a także na skutki uzależnienia od Facebooka, przyczyny tego zjawiska, zasady bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych i zalecenia, jak się bronić przed siecioholizmem w postaci „FACEBOOKOWEJ KURACJI ODWYKOWEJ”.
Po wysłuchaniu prezentacji licealiści i gimnazjaliści mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami i dotychczasowymi doświadczeniami jako młodzi cybernauci – już bardziej świadomi zagrożeń we współczesnym świecie.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego z drawskiego Liceum wraz z Dyrektorem składają serdeczne podziękowania Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim Małgorzacie Zawile, za umożliwienie ćwiczenia przez młodzież umiejętności występowania przed audytorium oraz realizacji zaplanowanych zadań Samorządu.

INFO: [Powiat Drawski]

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ