Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 25 February 2018r. jest to 56 dzień roku. Do końca roku pozostało 309 dni. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Odblaski na MIKOŁAJKI. Policyjna akcja w Drawsku Pomorskim.

2017-12-06 17:48:17 (komentarzy: 0, wyświetleń: 944)

Poleć na:          

Złe warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmierzch powodują, iż piesi są coraz mniej widoczni na naszych drogach, szczególnie poza terenem zabudowanym, na słabo oświetlonych odcinkach dróg.
Działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Odblasków 2017” mają na celu zachęcenie jak największej liczy pieszych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale także w tym obszarze w nieoświetlonych lub słabo oświetlonych miejscach.
W dniu dzisiejszym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim wspólnie z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej promowali założenia akcji na drogach powiatu drawskiego.
Mundurowi informowali dzieci i mieszkańców, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych w życiu codziennym, że wystarczy kamizelka, brelok, bądź inny element odblaskowy, który możemy umieścić chociażby na rękawie czy nogawce spodni, a który odbija światło reflektorów samochodowych. Dzięki temu piesi są widoczni dla kierowcy ze znacznie większej odległości, a przez to zmotoryzowani mają więcej czasu na ewentualną reakcję na drodze.

Tekst i zdjęcia: sierż. Karolina Żych

 

REKLAMA:

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Pożar w Wierzchowie 2017r
Magiczna Podróż
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
55 lat Nadleśnictwo Drawsko 2017r.
DRAGON 17 Odwrót
Boże Ciało w Drawsku Pomorskim 2017r.
V Manewry Ratownicze Czaplinek 2017r.

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ