Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 25 June 2019r. jest to 176 dzień roku. Do końca roku pozostało 189 dni. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

PUCHAR ŚWIATA - ZŁOTO I DWA SREBRA

2018-11-21 09:51:55 (komentarzy: 0, wyświetleń: 632)

Poleć na:          

Zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo osiągneli wielki sukces na Pucharze Świata Federacji WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciagu, który odbył się w dniach 17-18 listopada w Złotoryji.

W sobotę 17 listopada miłośnicy sportów siłowych mogli podziwiać zmagania zawodników rywalizujacych w wyciskaniu sztangi leżąc. Do tej konkurencji zapisało sie 160 zawodników i 23 zawodniczki. W kategorii wiekowej 60 - 69 lat reprezentant S.S.S. Rufian Jankowo Leszek Pasieka juz po pierwszej próbie odskoczyl konkurencji i nie pozwolił rywalom na zmniejszenie przewagi. Leszek Pasieka wycisnął 180 kg i tym samym zdobył złoty medal Pucharu Świata, utrzymując przewage nad drugim zawodnikiem aż 35 kg.

Dzien później, 18 listopada na pomoście stawili sie specjaliści w konkurencji martwy ciąg, wśród 90 mocarzy byli też członkowie Stowarzyszenia Sportow Siłowych Rufian Jankowo w osobach: Paweł Grab, Mateusz Rufkiewicz i Karol Frąckowiak.
W kategorii wagowej do 75 kg zaciętą walke toczył Pawel Grab, ktory w drugiej probie udźwignął 240 kg i tym wynikiem zdobyl srebrny medal Pucharu Świata. Do złotego medalu zabrakło zaledwie 7,5 kg
W kolejnej kategorii wagowej do 82,5 kg bardzo emocjonująca rywalizajcję z reprezentantem Czech stoczył Mateusz Rufkiewicz. Od pierwszego podejścia aż do ostatniego trzeciego nie było wiadomo kto stanie na podium i na jakim stopniu. W drugiej probie Mateusz unósł ciężar 260 kg, do Czecha brakowało 10 kg. Na ostatnie, trzecie podejście Mateusz zadysponowal ciężar 270 kg, niestety próba nie została zliczona i ostatecznie Mateusz z wynikiem 260 kg zdobywa srebrny medal Pucharu Świata, W kategorii wagowej do 110 kg Karol Frąckowiak dźwiga sztangę ważącą 275 kg. W drugiej i w trzeciej próbie Karol nie zalicza 300 kg i tym samym z zaliczonym wynikiem 275 kg plasuje sie VIII miejscu Pucharu Świata.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych udanych zawodów.

Tekst i zdjęcia: [Rufi]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ