Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 20 January 2018r. jest to 20 dzień roku. Do końca roku pozostało 345 dni. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Pewnego dnia wydarzyło się ....

2017-09-01 20:54:02 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1583)

Poleć na:          

Podczas pełnienia służby w dniu 28 sierpnia 2017 r. zmiana służbowa drawskiej JRG została zadysponowana dwoma zastępami do zdarzenia drogowego w okolicach Poźrzadła Wielkiego, gdzie na DW nr 175 dachował samochód osbowy, którym podróżował jedna osoba. W wyniku zdarzenia lekkie obrażenia odniósł kierujący pojazdem, który po przebadaniu przez ZRM nie wymagał hospitalizacji. W działaniach uczestniczyły:2 x JRG Drawsko Pomorskie,1 x OSP Kalisz Pomorski, ZRM oraz policja.
O godzinie 16.26 strażacy z tutejszej JRG zostali zadysponowaniu do kolejnego zdarzenia drogowego – tym razem na DK nr 20 w pobliżu skrzyżowania do miejscowości Zagórki, gdzie z niewyjaśnionych przyczyn samochód, którym podróżowały trzy osoby zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. W działaniach uczestniczyły: 2 x JRG Drawsko Pomorskie, 2 x ZRM, 2 x policja.
Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 2348 kiedy to martwiący się o los swojego sąsiada mieszkańcy jednego z budynków mieszkalnych w Cybowie poinformowali, że schorowany lokator nie reaguje na pukanie do drzwi podczas gdy w mieszkaniu świeciło się światło i słychać było dźwięk włączonego telewizora. Po dotarciu na miejsce zastępów z WSP Cybowa, OSP Kalisz Pomorski i JRG Drawsko Pomorskie okazało się, że lokator otworzył drzwi i poinformował, że zażył środki nasenne. Na szczęście pomoc w tym przypadku nie była potrzebna, ale na pochwałę zasługuje postawa sąsiadów, którzy zainteresowali się potencjalnym stanem zagrożenia.
Następna interwencja straży pożarnej (3 x JRG Drawsko Pomorskie) miała miejsc o godzinie 1.21 w bloku mieszkalnym przy ul. Kujawskiej w Drawsku Pomorskim. W wyniku nieostrożności mieszkańców doszło do zadymienia na klatce schodowej wskutek pozostawionegona kuchence gazowej garnka. Tutaj również dzięki czujności osób postronnych nikt nie został poszkodowany, a działania polegały głównie na przewietrzaniu mieszkania i klatki schodowej.

Tekst: st. kpt. Michał Bany Zdjęcia: KP PSP Drawsko Pomorskie

REKLAMA:

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje kontoPolecane foto-galerie:

Pożar w Wierzchowie 2017r
Magiczna Podróż
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
55 lat Nadleśnictwo Drawsko 2017r.
DRAGON 17 Odwrót
Boże Ciało w Drawsku Pomorskim 2017r.
V Manewry Ratownicze Czaplinek 2017r.

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ