Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 21 July 2019r. jest to 202 dzień roku. Do końca roku pozostało 163 dni. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Profesjonaliści uczyli w drawskim ZSP public relations!

2019-04-02 13:28:25 (komentarzy: 0, wyświetleń: 388)

Poleć na:          

W tym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbyło się trzecie z cyklu szkolenie PUBLIC RELATIONS dla młodzieży w ramach projektu „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.

Celem ponad 60-godzinnego szkolenia, które przeprowadziły p. Beata i Martyna Kaweckie, było zapoznanie się z możliwościami działań public relations w promocji własnej firmy. W przytoczonych przez prowadzące definicjach określających public relations pojawiły się sformułowania typu: „tożsamość firmy”, „budowanie relacji z otoczeniem”, „misja, filozofia, strategia”, „budowanie świadomości”. Wszystkie one przeczą utartym stereotypom, które mylnie stawiają znak równości pomiędzy PR, a marketingiem czy reklamą. „Czyń dużo, dobrze i etycznie, mów o tym – jasno i głośno!” – to główna definicja PR, która potwierdza ścisłą zależność w public relations pomiędzy wiarygodnością komunikatu, jego atrakcyjnością, jak również samym sposobem jego przekazu. Obok wiedzy, która pomogła nie tylko w zdefiniowaniu public relations, ale w zrozumieniu mechanizmów jego działania, wartością nadrzędną szkolenia była praca warsztatowa w grupach. Jej celem było tworzenie strategii, planów PR w oparciu o analizę sytuacji w firmie, realizacja kampanii PR wymyślonej firmy oraz budowanie relacji z mass mediami.

Dzięki temu uczestnicy szkolenia (młodzież technikum organizacji reklamy oraz technikum hotelarstwa) nie tylko miały okazję do wypróbowania swoich umiejętności PR-owych, ale przede wszystkim wymyślili konkretne rozwiązania promocyjne dla swoich firm. Ocena pracy uczestników szkolenia przez prowadzącą p. Beatę Kawecką napawa ogromnym optymizmem. Zaangażowanie oraz kreatywność, z jakimi pracowali nasi uczniowie, pozwalają mieć nadzieję, że to tylko wstęp do większych projektów!

INFO: [Powiat Drawski] Tekst: Małgorzata Jasyk

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ