Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 27 June 2019r. jest to 178 dzień roku. Do końca roku pozostało 187 dni. Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Śniadania z przedsiębiorcami

2019-02-08 14:54:39 (komentarzy: 0, wyświetleń: 744)

Poleć na:          

Śniadania z przedsiębiorcami, taką formułę spotkań zaproponował starosta drawski Stanisław Cybula. Mają stać się ważnym forum dialogu między środowiskiem przedsiębiorców a samorządem powiatu i na stałe zagościć w harmonogramie pracy starosty.
Głównym celem tych spotkań jest stworzenie płaszczyzny komunikowania się z władzami powiatu, wymianie doświadczeń i wiedzy w sprawach ważnych dla rozwoju lokalnych firm i regionu.

Z zaproszenia starosty na pierwsze spotkanie, które odbyło się 7 lutego 2019 r. skorzystało kilkunastu przedsiębiorców z terenu powiatu drawskiego. Gospodarzami spotkania oprócz starosty drawskiego Stanisława Cybuli, była Przewodnicząca Rady Powiatu, Urszula Ptak, wicestarosta Mariusz Nagórski oraz etatowy członek zarządu Waldemar Włodarczyk.

Po oficjalnym przywitaniu gości oraz przedstawieniu się wszystkich zebranych, starosta zaprezentował ofertę Powiatowego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i zaprosił do korzystania z jego usług, następnie Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Henryk Andrałojć przedstawił informację o instrumentach rynku pracy oraz usługach świadczonych przez PUP dla pracodawców.

W dalszej części spotkania wicestarosta, Mariusz Nagórski poruszył temat szkolnictwa zawodowego, kształcenia kadr, odbywania staży i praktyk u przedsiębiorców. Podkreślił, że powiat jest bardzo zainteresowany rozwojem szkolnictwa zawodowego w regionie poprzez pomoc młodzieży w rozwijaniu umiejętności zawodowych, wspieraniu kształcenia zgodnego z zapotrzebowaniem rynku pracy oraz nawiązaniem współpracy w tym zakresie z lokalnymi przedsiębiorcami.

Przedsiębiorcy wyrazili swoje zadanie na temat przyjmowania młodzieży na staże i praktyczną naukę zawodu, podkreślając ważną rolę w tym temacie Powiatowego Urzędu Pracy, który powinien swoją ofertę dostosować do obecnej sytuacji na rynku pracy. Zwrócili także uwagę na problemy związane z brakiem pracowników z wymaganymi kwalifikacjami i umiejętnościami, brakiem chętnych do pracy i wzrostem oczekiwań finansowych potencjalnych kandydatów. Przedsiębiorcy wyrazili potrzebę wzajemnych kontaktów i kontaktów z przedstawicielami samorządu powiatowego, w celu polepszenia warunków dla rozwoju gospodarczego, ale również w celu polepszenia relacji na szczeblu urząd-przedsiębiorca.

Starosta, dziękując wszystkim za udział w spotkaniu i ożywioną dyskusję zadeklarował kontynuację tematycznych spotkań z przedsiębiorcami.

INFO [Powiat Drawski]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ