Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 19 March 2019r. jest to 78 dzień roku. Do końca roku pozostało 287 dni. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Święto 16 WOG

2018-06-29 22:16:10 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1290)

Poleć na:          

25 czerwca 2018r. na strzelnicy wojskowej Studnica odbyły się zawody strzeleckie o puchar Komendanta 16 WOG.
Organizatorem zawodów był 16 WOG oraz Wojskowa Sekcja Strzelecka Poligon Drawski. Rywalizację w kategorii drużynowej wygrała drużyna: CSWL Drawsko, drugie miejsce zajęła drużyna 2BZ a trzecie miejsce drużyna WŻW Oleszno.

 

29 czerwca 2018 Święto 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

W dniu 29.06.2018 mszą świętą w intencji 16 WOG rozpoczynamy obchody naszego święta. Po mszy świętej zostały zapalone znicze przy pamiątkowej tablicy poświęconej Żołnierzom Wojska Polskiego Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami.
Punktualnie o 10.00. Dowódca uroczystości mjr Ryszard WIŚNIEWSKI złożył Komendantowi 16 WOG Panu Pułkownikowi Arturowi PRABUCKIEMU meldunek o rozpoczęciu Uroczystości. Po odegraniu Hymnu Narodowego Komendant przywitał zaproszonych gości:
Dowódców zaopatrywanych jednostek wojskowych
Przedstawicieli władz samorządowych i powiatowych, przedstawicieli służb mundurowych Policji.
„Witam bardzo serdecznie wszystkich pozostałych gości a przede wszystkim witam was żołnierzy i pracowników RON, 16 WOG.
Następnie został odczytany rozkaz komendanta 16 WOG dotyczący wyróżnienia żołnierzy i pracowników 16 WOG. Wszystkim wyróżnionym wręczono nagrody i wyróżnienia oraz puchary za zawody strzeleckie o puchar Komendanta 16 WOG. Komendant 16 WOG ppłk Artur PRABUCKI w swoim wystąpieniu podsumował działalność 16 WOG.

„Historia 16 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Drawsku rozpoczyna się 9 marca 2011 r. wraz z wydaniem Rozkazu Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych o sformowaniu Oddziału. Miejscem formowania był kompleks koszarowy 5010 Drawsko Pomorskie znajdujący się przy ulicy Głównej 1. W tych koszarach 21 marca 2011r. spotkała się grupa inicjatywna pod dowództwem P. ppłk Mirosława SOWIŃSKIEGO i przystąpiła do formowania 16 WOG. Większość żołnierzy i pracowników wojska formującego się Oddziału wywodziła się z pionów finansowych i logistycznych jednostek wojskowych garnizonu Drawsko, Złocieniec Stargard oraz Wałcz. Od miesiąca września 2011 r. rozpoczął się proces przyjmowania od jednostek wojskowych zadań związanych z zabezpieczeniem logistycznym i finansowym. Z dniem 1 stycznia 2012 r. Oddział rozpoczął funkcjonowanie zgodnie z przeznaczeniem. Dzisiejsze spotkanie, świętowane w obecności tak zacnych gości, skłania nie tylko do wspomnień i refleksji, ale i do krótkiego podsumowania. Szanowni Państwo, każda jednostka i instytucja posiada na swoim koncie szereg dokonań, osiągnięć i sukcesów którymi się szczyci i które tworzą jej historię. Nasze z pewnością nie są tak bogate i spektakularne jak jednostek operacyjnych, niemniej w każdym bez mała ich sukcesie jest również nasz wkład.
Za Wasze starania i Wasz trud składam najszczersze podziękowania. Szanowni Państwo! Pozwólcie, że na zakończenie mojego wystąpienia jeszcze raz serdecznie podziękuję zacnym gościom za obecność na obchodach naszego Święta. Wszystkim tu zebranym życzę zadowolenia płynącego z dobrze wypełnianych obowiązków wobec naszej Ojczyzny. Żołnierzom i pracownikom RON Oddziału chciałbym życzyć satysfakcji z wykonywania codziennych zadań, spełnienia marzeń i pomyślności w życiu zawodowym i rodzinnym. Dziękuję”.

Udział w naszych uroczystościach wzięli także sojusznicy pododdziały wojsk USA O oraz Wielkiej Brytanii. Odegranie Pieśni reprezentacyjnej Wojska polskiego, defilada zakończyła część oficjalną naszego Święta.

Tekst i zdjęcia: [na podstawie źródła 16 WOG]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r
MEDYK 2018
Kiermasz Wielkanocny 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ