Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 25 June 2019r. jest to 176 dzień roku. Do końca roku pozostało 189 dni. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Świeto Brygady i przekazanie obowiązków

2018-07-28 11:43:05 (komentarzy: 0, wyświetleń: 992)

Poleć na:          

Mszą Świętą odprawioną w intencji żołnierzy oraz pracowników wojska 2 Brygady Zmechanizowanej, w kościele wojskowym p.w. Św. Augustyna w Złocieńcu, zapoczątkowano cykl obchodów święta jednostki, odbywających się corocznie w rocznicę utworzenia 6 Pułku Piechoty Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Główna cześć uroczystości odbyła się w dniu 27.07.2017 r. w koszarach 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im Marszałka Józefa Piłsudskiego gdzie dokonano przekazania obowiązków Dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej.
Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez szefa sztabu 2 brygady generałowi Dariuszowi Górniakowi , który reprezentował 12 Dywizje Zmechanizowaną. Po przeglądzie pododdziałów, przy dźwiękach hymnu narodowego, podniesiono na maszt flagę państwową.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było pożegnanie się ubywającego dowódcy ze sztandarem 2 Brygady Zmechanizowanej i symboliczne przekazanie go obejmującemu obowiązki pułkownikowi Arkadiuszowi Szkutnikowi. Następnie podpisano protokół przekazania obowiązków i złożono meldunek.

Święto jednostki to także znakomita okazja do docenienia zasług i poświęceń wszystkich tych, którzy swoją wzorową postawą i pełnym zaangażowaniem bezsprzecznie przyczynili się do kreowania właściwego wizerunku żołnierza Wojska Polskiego, budując jednocześnie dobre imię złocienieckiej brygady. Podczas uroczystej zbiórki wręczono Odznaki Zasłużony Żołnierz RP III Stopnia, Odznaki Pamiątkową 2 BZ, oraz pisma pochwalne ze zdjęciem żołnierza na tle sztandaru JW .

Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów , po której uczestnicy spotkali się na stołówce żołnierskiej, zaproszeni na skromny żołnierski poczęstunek, a następnie w godzinach popołudniowych udali się na bal brygadowy.

Tekst i zdjęcia: st.kpr. Radosław Dominowski

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ