Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 19 September 2019r. jest to 262 dzień roku. Do końca roku pozostało 103 dni. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Warsztaty językowe na Węgrzech

2019-05-31 20:59:03 (komentarzy: 0, wyświetleń: 403)

Poleć na:          

W dniach 21 - 26 maja 2019 r. młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim uczestniczyła w trzeciej już mobilności projektu Erasmus+ pod hasłem „Many languages, one voice”.
Tym razem grupa uczniów pod opieką koordynatora pani Joanny Pedrycz oraz opiekuna pani Doroty Kordalskiej wyjechała na warsztaty językowo – kulturoznawcze do Budapesztu. Głównym tematem spotkania była „szkoła”.

Harmonogram wyjazdu przepełniony był różnymi atrakcjami. W ramach warsztatów językowych na terenie szkoły Unszki odbyły się m. in.: konferencja dla nauczycieli, prezentacje systemów szkolnictwa poszczególnych krajów uczestniczących w projekcie, praca w grupach nad wizją szkoły przyszłości.
Oprócz tego uczniowie mieli możliwość zobaczyć wiele atrakcji stolicy Węgier: Most Łańcuchowy, Zamek Królewski, Bazylikę Św. Stefana, Parlament, Plac Bohaterów, Wyspę Małgorzaty, Wzgórze Gellerta.

Atmosfera spotkania od samego początku była bardzo przyjazna, uczestnicy bardzo szybko się zaaklimatyzowali w nowych warunkach, świetnie współpracowali, nawiązali nowe znajomości oraz w błyskawicznym tempie rozwijali i pogłębiali swoje umiejętności językowe.
Wyjazd miał również charakter organizacyjny. Koordynatorzy projektu mogli zaplanować kolejne jego etapy. Już w październiku odbędzie się kolejna czwarta mobilność – będzie to wyjazd do Francji, gdzie królować będzie sport.

Działania podejmowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim mają na celu wykształcić w młodym człowieku chęć zdobywania wiedzy i wykorzystywania jej w praktyce, są również ofertą wielopłaszczyznowego kształcenia – również poza salą lekcyjną.

INFO: [Powiat Drawski] Tekst: Dorota Kordalska

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy
www.PolskieNieruchomosci.Best

 
WYSZUKAJ FIRMĘ