Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 25 June 2019r. jest to 176 dzień roku. Do końca roku pozostało 189 dni. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

ZSP W ZŁOCIEŃCU OTRZYMAŁ CERTYFIKAT „SZKOŁY Z ŻYCIEM”

2018-10-01 19:25:00 (komentarzy: 0, wyświetleń: 689)

Poleć na:          

26 września, uczennice Dorota Karcz i Adrianna Bosiacka z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen W. Andersa w Złocieńcu w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, wzięły udział w podsumowaniu akcji ZACHODNIOPOMORSKA #KOMÓRKOMANIA, polegającej na rejestrowaniu potencjalnych dawców szpiku, prowadzonej przez fundację DKMS.

W gali zorganizowanej z tej okazji Dorota i Adrianna z panią Małgorzatą Bąkowską, otrzymały certyfikat "Szkoły z Życiem" z podziękowaniami za czynny w niej udział z rąk Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy.
Głos zabrała biorczyni szpiku Anna Gapińska, której ta akcja uratowała życie. Galę podsumowania uświetnił występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.
Akcję w naszej szkole organizowała pani Monika Klimczak. Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalnego dawcy szpiku kostnego osobom, które podjęły świadomą decyzję o takiej rejestracji.

Intencją organizatorów było uwrażliwienie środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi.
Informacje o akcji WOJEWÓDZKA #KOMÓRKOMANIA na stronie www.dkms.pl/pl/szkola-komorkomania

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bąkowska

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ