Z NOWYM ROKIEM DOBRY START - Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło

Dziś jest 16 August 2018r. jest to 228 dzień roku. Do końca roku pozostało 137 dni. Imieniny: Joachima, Nory, Stefana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia

Z NOWYM ROKIEM DOBRY START

2018-01-15 19:33:48 (komentarzy: 0, wyświetleń: 846)

Poleć na:

Bardzo dobrze zaczął się nowy rok dla zawodników Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo, którzy w tym roku już uczestniczyli w trzech zawodach. Pierwsze zawody w których wzięli udział siłacze z S.S.S. Rufian Jankowo odbyły się 06. stycznia w Ostrowie Wielkopolskim i były to Otwarte Zawody Ostrowa Wielkopolskiego w Trójboju Siłowym.
Po wielogodzinnych zmaganiach zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Siłowych uzyskali następujące wyniki:
w kategorii wagowej do 85 kg Przemysław Kaźmierczak zajął VI miejsce z wynikiem - przysiad 202,5 kg, - wyciskanie sztangi 107,5 kg, - martwy ciąg 232,5 kg, - łącznie 542,5 kg
w kategorii wagowej do 100 kg Karol Frąckowiak zajął III miejsce z wynikiem - przysiad 250 kg, - wyciskanie sztangi 150 kg, - martwy ciąg 275 kg, - łącznie 675 kg
Do zawodów przystąpili też kandydaci do Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo, uzyskując następujące rezultaty:
w kategorii open kobiet Adrianna Smolińska zajęła XIV miejsce z wynikiem - przysiad 62,5 kg, - wyciskanie sztangi 27,5 kg, - martwy ciąg 85 kg, - łącznie 175 kg
w kategorii wagowej do 85 kg Konrad Kondzierski zajął XVII miejsce z wynikiem - przysiad 140 kg, - wyciskanie sztangi 95 kg, - martwy ciąg 160 kg

Kolejne zawody odbyły się następnego dnia 07 stycznia w Jarocinie a były to zawody w wyciskaniu sztangi leżąc w formule RAW. Wśród zawodników był też reprezentant Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo Leszek Pasieka.
Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych w formule Wilksa. Leszek Pasieka Trafił do najstarszej kategorii plus 35 lat w której po wyrównanej walce z młodszymi o prawie połowę zajął bardzo dobre II miejsce z wyciśniętym ciężarem 185 kg

Tydzień później 13.01.2018 czworo siłaczy ze S.S.S. Rufian Jankowo wzięło udział w I Otwartych Mistrzostwach Wałcza w wyciskaniu sztangi leżąc, których osiągnęli bardzo dobre wyniki.

• W kategorii wagowej do 85 kg Mateusz Rufkiewicz zajął II miejsce z wynikiem 182,5 kg
  • w kategorii wagowej do 90 kg Krzysztof Tyrański zajął V miejsce z wynikiem 150 kg
  • w kategorii wagowej do 105 kg Leszek Pasieka zajął II miejsce z wynikiem 187,5 kg
  • w kategorii wagowej powyżej 105 kg Jarosław Bastek zajął III miejsce z wynikiem 190 kg.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych zawodach.

Tekst i zdjęcia:[Rufi]