Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 19 March 2018r. jest to 78 dzień roku. Do końca roku pozostało 287 dni. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Zimowy rajd zadaniowy

2018-02-15 13:14:54 (komentarzy: 0, wyświetleń: 443)

Poleć na:          

W zimowej scenerii, 13 lutego 2018 r. uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu sprawdzali swoje umiejętności sprawnościowe i kondycyjne w dynamicznej formie marszu z pokonywaniem naturalnych przeszkód terenowych w lesie.

Po opuszczeniu granic miasta uczniowie dokonywali orientowania topograficznego w terenie, określali kierunki i drogi marszu z uwzględnieniem lokalnych warunków środowiska leśnego. Był to wymagający dwunastokilometrowy marsz tempowy w warunkach zimowych, przy temperaturze poniżej zera.
Z uwagi na znaczne tempo forsownego marszu zadaniowego i manewrowanie zespołem ćwiczebnym w warunkach urozmaiconej rzeźby terenu rajd nie należał do łatwych. Rozniecenie ognia i posiłek regeneracyjny przy ognisku z pieczeniem kiełbasek był sprawdzianem służb logistycznych pododdziału. Po przegrupowaniu i chwili wytchnienia uczestnicy marszu kontynuowali z powodzeniem trasę duktami leśnymi osiągając metę przed wymaganym czasem.

Okresowy udział młodzieży klas mundurowych o profilu wojskowo-sportowym w długodystansowym przedsięwzięciu jest swoistym sprawdzianem umiejętności żołnierskich, sprawności marszowej i wolicjonalnej uczniów oraz ich opiekunów: Jana Macula, Włodzimierza Rutkowskiego i Marcina Wilińskiego.
Zajęcia odbyły się w malowniczym kompleksie leśnym „KAŃSKO”.

INFO: [Powiat Drawski]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

Pożar w Wierzchowie 2017r
Magiczna Podróż
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
55 lat Nadleśnictwo Drawsko 2017r.
DRAGON 17 Odwrót
Boże Ciało w Drawsku Pomorskim 2017r.
V Manewry Ratownicze Czaplinek 2017r.

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ